Venkovní jednotky horizontální (výparníky)


Tepelné čerpadlo vzduch/voda o výkonu 38 kW

Venkovní jednotky vertikální(výparníky)


Tepelné čerpadlo vzduch/voda o výkonu 38 kW

Vnitřní vybavení kotelny


Tepelné čerpadlo 38 kW, plynový kotel 50 kW, nadřazená regulace

Kondenzace na venkovní jednotce tepelného čerpadla


Tepelné čerpadlo vzduch/voda 

Fototermické vakuové kolektory (Heat-pipe)


Solární ohřev teplé vody a přitápění

ČASTO KLADENÉ DOTAZY - FAQ

Pokud zde nenaleznete Vámi hledanou odpověď, neváhejte a kontaktuje nás. Rádi Vám odpovíme a rozšíříme tuto velmi cennou stránku.

Dotaz:
Lze instalovat tepelné čerpadlo vzduch/voda i v horské lokalitě?


Odpověď:
Mnoho názorů říká, že díky nižším venkovním teplotám je TČ vzduch voda málo efektivní. Na druhou stranu, topná sezóna zde trvá mnohem delší období někdy se topí i v letním odbobí. Teploty vzduchu pohybující se nad 5-7°C pracuje tepelné čerpadlo vzduch-voda velmi ekonomicky, to celoroční topný faktor srovnává s ostatními lokalitami. Záleží na správném návrhu a realizaci. I přesto je však systém země voda v celoročním provozu efektivnější.

Dotaz:
Uvažuji o rekonstrukci topného systému včetně tepelného čerpadla, v přízemí bude podlahové topení. Mám instalovat do podkroví desková tělesa (radiátory) nebo také podlahové topení.


Odpověď:
Podlahové topení i v podkroví má mnoho výhod. Zaprvé vyrovnává tepelnou setrvačnost mezi přízemím a podkrovím, to zlepšuje tepelnou pohodu a usnadňuje regulaci teploty. Zadruhé celý topný systém může být navržený na nižší teplotní spád tzn. nižší teplota topné vody, nižší náklady na vytápění, pro tepelné čerpadlo je nízká teplota topné vody jeden ze základních parametrů pro ještě ekonomičtější provoz. Zatřetí je optimálníí rozdělení teplot v místnosti oproti klasickým radiátorům.

Dotaz:
Kdy se instaluje akumulační nádrž a k čemu slouží?


Odpověď:
Tepelná čerpadla mohou být vybavena frekvenčním měničem tzv. inverterový typ (tepelné čerpadlo přizpůsobuje svůj výkon vzhledem k aktuální potřebě daného systému). Tento typ TČ akumulační nádobu nepotřebuje. 

Pro klasická tepelná čerpadla využívající tzv. on-off systém (tepelné čerpadlo sepne a dodává maximální možný výkon) je důležité omezení cyklování - častého spínání. To mu dochází při malé akumulaci topného systému. Proto se dodává akumulační nádoba jejíž velikost je závislá na výkonu tepelného čerpadla a velikosti topné soustavy. Akumulační nádobu není nutné instalovat u tepelných čerpadel cca do 10 kW za podmínky topné soustavy s podlahovým topením (velká akumulační schopnost betonové vrstvy).

Mánesova 1447/25, 274 01 Slaný


Copyright © 2011 - 2014. All Rights Reserved. Complex Energy